Haberler

  • 4 Eyl

    ASCEL HISSE SENETLERININ BORSA’DA SATILABILMESI İÇIN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

    Ortaklarımızın hisse senedi hesaplarının bulunduğu aracı kurum / bankaya giderek yine bu aracı kurum ve bankadan temin edecekleri “Serbest İşlem Platformu Risk Bildirim Formunu” imzalayıp teslim etmeleri gerekmektedir.

 

 

Ortaklarımızın hisse senedi hesaplarının bulunduğu aracı kurum / bankaya giderek  yine bu aracı kurum ve bankadan temin edecekleri “Serbest İşlem Platformu Risk Bildirim Formunu” imzalayıp  teslim etmeleri gerekmektedir.

 

Bununla birlikte ortaklarımızın hisse senetlerini Borsa’da satabilmeleri için, kaydi olarak hesaplarına geçen “KH” (Kapalı Hamiline) veya KN (Kapalı Nama) ek tanımlı hisse senetlerinin “A” (Açık) ek tanımlı hale dönüştürülmesi gerekmektedir.

 

“KH ve KN” ek tanımlı hisselerin “A” konuma getrirlmesi için Kurul Kayıt Ücreti tahsil edilmeyecek olup, ortaklarımızın hesaplarının bulunduğu aracı kurum / bankaya  başvurarak hisse senetlerinin “A” konumuna getirilmesini  talep etmeleri için bu hususta yazılı bir talimat vermeleri ya da işlemi gerçekleştiren aracı kurum / bankanın bu hizmet için ürettiği dekontu imzalamaları gerekmektedir.

Ortaklarımız; kaydileşmiş olan ASCEL hisselerinin ek tanımları  bu iş adımıyla  KH / KN’den “A” haline dönüştükten sonra,  sözkonusu hisselerin saklamasını yaptığı için, hesabının olduğu  aracı kurum / bankaya satış talimatı vermek suretiyle borsada satış işlemi gerçekleştirebileceklerdir.

Anasayfa | Diğer haberler